AKTUALNOŚCI

Skumaj się z Naturą w Białymstoku!
Zapraszamy na szkolenie!
Akwarium Gdyńskie 17-19 marca 2017
Gdzie można nas spotkać: Targi ZOO-BOTANICA,
Wrocław 24-25 września 2016.
Zapraszamy do lektury książki dr Pawła Czapczyka!


Skumaj się z Naturą w Białymstoku!


14.11.2017

    Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbędzie się w dniu 27 stycznia 2018 r. w Białymstoku, pod hasłem „Skumaj się z Naturą!”. Miejscem obrad konferencji będzie Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Ciołkowskiego 1J, 15-245 Białystok. Problematyka naszego spotkania będzie wielowątkowa, ze szczególnym uwzględnieniem ichtiobiologii i herpetologii (zwierzęta rodzime i egzotyczne).
    W trakcie konferencji zaplanowano kilka wykładów plenarnych oraz prezentacje naukowe w formie prelekcji i sesji posterowej. Szczególnie zależy nam na uczestnictwie jak największej liczby młodych badaczy, doktorantów i studentów. Chcemy, aby nasza konferencja stała się impulsem dla nawiązywania współpracy naukowej między różnymi ośrodkami naukowymi w kraju. Dlatego prosimy jednocześnie o jak najszersze rozpropagowanie informacji o naszej konferencji.
    Aby konferencja była spotkaniem dostępnym dla jak najszerszej grupy zainteresowanych, opłata konferencyjna (obejmująca m.in. materiały konferencyjne, druk publikacji w monografii) jest niewielka i wynosi 200 zł, a dla słuchaczy wstęp wolny.
    Więcej szczegółowych informacji oraz materiały do pobrania na stronie inicjatywy http://www.skumajsieznatura.pl/.

w góre ↑


Zapraszamy na szkolenie!
Akwarium Gdyńskie 17-19 marca 2017


05.02.2017

    W dniach 17-19 marca 2017 roku w sali dydaktycznej Akwarium Gdyńskiego MIR - PIB planowane jest szkolenie, które będzie I etapem cyklu szkoleń o tytule przewodnim   "Prawidłowe utrzymanie zdrowotności oraz technika hodowli i transport ryb ozdobnych".
    Serdecznie zapraszamy akwarystów, a szczególnie hodowców i pracowników sklepów oraz hurtowni zoologicznych do udziału w szkoleniu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 1 marca 2017 r. Liczba miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Do zobaczenia w marcu!Harmonogram szkolenia, formularz zgłoszeniowy, baza noclegowa oraz informacje ogólne są dostępne w zakładce DO POBRANIA.

Organizator szkolenia:  Towarzystwo Naukowe Branży Zoologicznej "Animalian"

Miejsce szkolenia:  Sala dydaktyczna, Akwarium Gdyńskie MIR - PIB,
                               al. Jana Pawła II 1, 81-345 Gdynia

Termin szkolenia:  17 - 19 marca 2017 r.

Termin nadsyłania zgłoszeń:  1 marca 2017 r.

Forma:  jeden trzydniowy zjazd w Gdyni

Pełny koszt uczestnictwa 1 osoby wynosi 400 zł.

Cena obejmuje:
zwiedzanie z przewodnikiem Akwarium Gdyńskiego,
opłatę za szkolenie,
materiały dydaktyczne,
wyżywienie (obiad, przerwa kawowa - sobota i niedziela),
certyfikat.Aby zapisać się na szkolenie prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego oraz opłacenie uczestnictwa w szkoleniu (nr konta oraz adres do wysłania zgłoszenia zamieszczono w formularzu zgłoszeniowym).

Warunkiem wpisania na listę uczestników szkolenia jest zaksięgowanie środków za szkolenie na koncie organizatora.
Warunkiem odbycia się szkolenia jest zgłoszenie się odpowiedniej liczby osób. Ilość miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników organizator zastrzega możliwość odwołania szkolenia.
W przypadku nie odbycia się szkolenia osobą/przedsiębiorstwom, które opłaciły uczestnictwo zwracana jest cała wpłacona kwota.Więcej informacji uzyskać można:
502 973 075
w.gorecki@animalian.org


w góre ↑


Gdzie można nas spotkać: Targi ZOO-BOTANICA,
Wrocław 24-25 września 2016.


18.09.2016

Zapraszamy do spotkania z nami na tej imprezie!
  W czasie trwania targów na naszym stoisku (nr 64) będą prowadzone konsultacje z zakresu akwarystyki i terrarystyki. W sobotę i w niedzielę zapraszamy także na nasze otwarte prelekcje w strefie wiedzy:


Co powie ryba - czyli spojrzenie na zdrowie ryb akwariowych
24 września (sobota) godzina 16.00 - 16:30
prowadzenie: dr inż. Krzysztof Kazuń


Zasady prawidłowego stosowania preparatów akwarystycznych
25 września (niedziela) godzina 10:20 - 10:50
prowadzenie: dr inż. Wojciech Górecki


Więcej informacji o Targach można znaleźć na stronie: ZOO-BOTANICA.

w góre ↑


Zapraszamy do lektury książki dr Pawła Czapczyka!


18.09.2016

Zapraszamy do lektury książki dr Pawła Czapczyka pod tytułem:
"Terrarium. Zwierzęta, rośliny, wyposażenie i aranżacje"Najobszerniejsze polskie kompendium o zwierzętach, wyborze i wyposażeniu zbiornika oraz pielęgnowaniu roślin w terrarium! Zawiera wyczerpujące opisy najpopularniejszych gatunków zwierząt. W poradniku ważne i interesujące informacje znajdą zarówno początkujący terraryści, jak i bardziej doświadczeni hodowcy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę. Poradnik w sposób przejrzysty i wyczerpujący prezentuje różne gatunki owadów, pajęczaków, skorupiaków, płazów i gadów, a także podpowiada, jak krok po kroku stworzyć w domu terrarium leśne, tropikalne, pustynne lub błotne.

w góre ↑